€ 726.00
Multifunctional furniture block Lo Blox is grown from mycelium-based material. Initially designed for Maidla Nature Resort.
Dimensions: 42 x 42 x 45 cm
Saadaval järeltellimisel
Myceen on jätkusuutliku disaini ja uurimisüksus, mis keskendub seeneniidistiku baasil valmistatud materjalide arendamisele. Tallinnas asuv Myceen alustas mööbli ja disainesemetega, kuid keskendub praegu ehitusmaterjalide arendamisele.
Uudsete seenematerjalide tootmine on suurepärane näide ringmajandusest ning võib potentsiaalselt asendada plaste ja problemaatilisi komposiite. Teiste tööstusharude jääkide kasutamisel ja nende kombineerimisel seeneniidistikuga (seente juurestik) on võimalik kasvatada süsiniknegatiivseid ja komposteeritavaid materjale.
Seenematerjal ei sisalda kemikaale ega muid sünteetilisi lisandeid, mistõttu on see täiesti komposteeritav. Seeneniidistiku kasv peatub ja materjal on inimestele ja hoonetele ohutu.
