E-L 10-21, P 10-19 @ SOLARIS

EDL

 

 

 

 

Eesti Disainerite Liit (EDL) on loomeliit, mis ühendab sadakond eesti toote-, tekstiili., moe- ja graafilist disainerit. EDL peab oma ülesandeks disainiteadlikkuse kasvatamist ühiskonnas; disaineritele elukestvat enesetäiendamise pakkumist ning disainerite õiguste eest seismist. EDL korraldab regulaarselt harivaid loenguid, töötubasid, konkursse.

EDL eesmärgiks on Eesti disainipotentsiaali tutvustamine kodu- ja välismaal – selleks osaletakse igal aastal messidel ja välisnäitustel. EDL on riikliku disainipoliitika loomise algataja; koostöös Majanduse- ja Kommuniaktsiooniministeeriumi ja Kultuuriministeeriumiga ning kõrgkoolidega osaleb EDL disaini valdkonna arendamise meetmete väljatöötamises – nõudluse ja pakkumise suurendamiseks.

Osaleb rahvusvaheliste katusorganisatsioonide töös, sh on osalenud ka juhatuste koosseisudes (ICSID, BEDA, EIDD Design For All Europe, DME Award) ja koostööprojektides, mille teemadeks on kaasav disain, tervishoiudisain (EHDM), disainijuhtimine jm. Algatanud DME auhinna pälvinud projekti Tallinn For All; korraldanud Tallinnas Euroopa Innovatsioonifestivali IF… ja võõrustanud DME auhinna galat 2011 jm.

Alates 2006 annab EDL välja tootedisainiauhinda BRUNO (Eesti Disainiauhindade raames).

Koos MTÜ-ga Disainiöö korraldab EDL alates 2006.aastast disainifestivali Disainiöö (www.disainioo.ee)

2010.a. on EDL asutanud Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8), kus asuvad EDL ja Disainiöö esindused, Eesti disaini showroom ja disainerite stuudiod (www.estoniandesignhouse.ee)

www.edl.ee

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.