E-L 10-21, P 10-19 @ Solaris

Harri Erlich

Harri Ehrlichi tee disaneri ametini polnud sirgjooneline ega loogiline. Pöördelisena toob mees välja hetke, kui ta inseneridiplomi kättesaamisel nägi 1985. aasta trükist „ERKI DISAIN“, kus oli põhiliselt firmagraafika. See tundus talle niivõrd äge, et sellest hetkest oli tegu „müüdud mehega“.

“Olen sündinud, kasvanud, koolis käinud Tartus. Lõpetanud Tartus EPA kooli vesiehituse-hüdromelioratsiooni erialal. Disainiõpingud Eesti Kunstiakadeemias möödusid turbulentsete üheksakümnendate esimeses pooles. Paberite järgi olen graafiline disainer. On õnnestunud end täiendada Saksamaal, Halles, Hochschule für Kunst und Design.

Hetkel töötan Baltecos in-house disainerina, mis võimaldab mul teha üheaegselt nii graafilist, kui ka tootedisaini. Leian, et iga toode peaks pakkuma teatud esteetilist elamust. Funktsionaalsus, ergonoomilisus, keskkonnasäästlikkus – need on samuti tähtsad, aga tõsi on see, et kui tootel välimust pole, siis disainist me ju suurt ei räägi.

Krestomaatiline (hea) disaini põhitõde “Less is More” on kindlasti omal kohal ka täna, aga varem või hiljem tekib sellele vastuväide “Less is a Bore“. Üritan teha asju nii, et “Less” jääks alles, kuid samas ei oleks disain ka nii “Bore“. Red Dot auhindu pole õnnestunud saada, aga tõele au andes pole ühtegi asja selleks veel esitanud ka. Eesti tooted disaini auhinna BRUNO nominentide hulka olen ikka paar-kolm korda kuulunud.”

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.