Solaris /  E-L 10-21, P 10-19   I    Suur-Karja 14 /  E-P 12-18 

EESTI DISAINI MAJA on 2010. aastal Eesti Disainerite Liidu poolt loodud platvorm Eesti disainerite loomingu tutvustamiseks ja kommertsialiseerimiseks läbi erinevate müügikanalite kodu- ja välismaal. EDMi missiooniks on Eesti, kui tõusva disainipotentsiaaliga maa tutvustamine ja maine kujundamine.
Eesti Disaini Maja esinduspood asub Solarise keskuses (Estonia pst 9), galeriipood vanalinnas Suur-Karja 14 ja kontor Põhjala tehases.
Müügitulu investeeritakse erinevatesse Eesti disaini tutvustavatesse projektidesse.

Eesti Disaini Maja

Eesti Disainerite Liit

Tallinn Design Festival

Eesti Disaini Maja esindab üle saja Eesti loomeinimese väljapaistvat autoridisaini, sisustusaksessuaaridest moeni. EDM tahe on teha Eesti disain nähtavaks ning pakkuda silma- ja osturõõmu nii kohalikele kui ka välismaa külastajatele. Kvaliteetne ja isikupärane tootevalik aitab täita külastajate emotsionaalseid unistusi ja ratsionaalseid vajadusi.

EDM on platvormiks Eesti autoridisainile edendades toodete promotsiooni ning müüki Eestis ja väljaspool. Eesti Disaini Maja egiidi all on esinetud St Peterburis, San Fransiscos, Brüsselis, Londonis, Milaanos, Viinis, Stockholmis, Washingtonis, Pariisis, Tokyos, Veneetsias ning erinevates Soome linnades.

Eesti Disaini Maja on kasvamas kohaks, mis seob omavahel erinevate valdkondade ja pädevustega disainereid ja loomeinimesed, pakub lahendusi teenusedisaini sugemetega tooteideedele ning algatab tootearendusprotsesse, kus kohtuvad disainerid, kliendid ja ettevõtjad.

Eesti Disainerite Liit (EDL) on loomeliit, mis ühendab sadakond eesti toote-, tekstiili, moe- ja graafilist disainerit. EDL peab oma ülesandeks disainiteadlikkuse kasvatamist ühiskonnas; disaineritele elukestvat enesetäiendamise pakkumist ning disainerite õiguste eest seismist. EDL korraldab regulaarselt harivaid loenguid, töötubasid, konkursse. EDL eesmärgiks on Eesti disainipotentsiaali tutvustamine kodu- ja välismaal – selleks osaletakse igal aastal messidel ja välisnäitustel. EDL on riikliku disainipoliitika loomise algataja; koostöös Majanduse- ja Kommuniaktsiooniministeeriumi ja Kultuuriministeeriumiga ning kõrgkoolidega osaleb EDL disaini valdkonna arendamise meetmete väljatöötamises – nõudluse ja pakkumise suurendamiseks. Osaleb rahvusvaheliste katusorganisatsioonide töös, sh on osalenud ka juhatuste koosseisudes (ICSID, BEDA, EIDD Design For All Europe, DME Award) ja koostööprojektides, mille teemadeks on kaasav disain, tervishoiudisain (EHDM), disainijuhtimine jm. Algatanud DME auhinna pälvinud projekti Tallinn For All; korraldanud Tallinnas Euroopa Innovatsioonifestivali IF… ja võõrustanud DME auhinna galat 2011 jm.

Alates 2006 annab EDL välja tootedisainiauhinda BRUNO (Eesti Disainiauhindade raames). Alates 2006.aastast korraldab EDL disainifestivali Disainiöö. 2010.a. asututas EDL brändi Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8), kus asusid EDL ja Disainiöö esindused, Eesti disaini showroom ja disainerite (Stella Soomlais, Reet Aus, Monika Järg, Karin Kersa jne) stuudiod.

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.