info@estoniandesignhouse.ee

Rõivadisainietendus D_O_M @ Disainiöö 2019

15.00 

Rõivadisainietendus D_O_M
19/09/2019 kell 19.00
@Noblessner Shipyard, Tallinn

___

Disainiöö omanäolisel moeetendusel D_O_M – DISAIN ON MOES eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu rõivad, mille loomisele on pühendutud otsekui disainilahendusele, disaintootele. Rõivas, see kehale kõikse lähemal olev argine tarbeese, on määrava rolliga inimese tervisliku seisundi, liikumisvabaduse, turvalisuse, üldise heaolu osas. Elamusliku lavastuse jooksul avanevad brändide sisu, nägu ja tegu. Oma loomingut esitlevad Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kes otsivad alati järjest kaasaegsemaid lahendusi rõivaste valmistamisel ning püüdlevad ülima kvaliteedi poole igas aspektis. Need on rõivad, mis kestavad ning mida tasub parandada ja pärandada.

D_O_M produtsent Piret Mägi 
Lavastaja Anni Zupping 
Heliline atmosfäär Kenn-Eerik Kann 
Valguskunstnik Reelika Palk 
Visuaalid Carmen Seljamaa
Videod Liis Mutli 
Soengud KEVIN.MURPHY 
Make-up The Body Shop
Tänud Liviko Crafters

D_O_M: rõivabränd SUSIMUST
Susimust on uus naiste spordiriiete bränd, mis ühendab aktiivse elu riietes funktsionaalsuse hea disainiga. Susimusta põhjamaiselt karge ja tugevalt minimalistliku disainikeele taga on peensusteni väljatöötatud istuvus ja tulevikku vaatavad kõrgtehnoloogilised kangad, mis valitud toetama kandjat liikumises. Esma-kollektsioon täiendavad looduse ürgsest jõust inspireeritud originaalprindid. Kõik algab ja lõpeb naisega – Susimust loob riideid naise kehale, pakkudes ka spetsiaalseid suurusi pikemat kasvu naistele. Susimust peab tähtsaks kasutatavate materjalide jätkusuutlikkust. Uue, juba aasta lõpus valmiva kollektsiooni kangad on kootud taaskasutatud kiust ja orgaanilisest puuvillast. Lavastuses osalevad tegevsportlased ning elukutselised tantsijad. Lavastaja Joonas Tagel.

D_O_M: rõivabränd ANU RIEBERG 
Anu Rieberg on Eesti moebränd, mille disainid on inspireeritud traditsioonilisest jaapani rõivast ning keskenduvad mugavusele. Unisex-lõikeid ja jääkideta disaini printsiipi järgides on brändi missioon luua rõivaid, mis sobivad nii tava- kui ka pidulikeks olukordadeks

D_O_M: rõivabränd SEASONED TRAVELER 
Seasoned Traveler parka looja ja disainer Jaanus Vahtra on fimide pärjatud kostüümikunstnik. Meie laiuskraadil filmimine on kaugel Hollywoodi glämmist. See on olelusvõitlus, kus ellu jäävad need, kes oskavad end õigesti riidesse panna. Temperatuur tõuseb harva üle 12 kraadi, võttepäev on täidetud kümnete duublitega, ja sa pead seisma tunde lõikava kirdetuule käes. Hiirvaikselt. See parka on ühtaegu nii funktsionaalne kui ka elegantne. Miski, mis oleks kodus kõikjal. Rabarajast suurlinna peatänavani. Maksimaalne kvaliteet valitseb nii tehnoloogias kui kangastevalikus.

___

During Tallinn Design Festival an exceptional event of presenting clothing design D_O_M – DESIGN IS IN FASHION takes place. Through attractive and conceptual show D_O_M are presented clothes that are prepared in the same manner as design producst generally – with remarkable time consumption and carefully. Garment, the closest layer to our body, determine the health, freedom of movement, safety, general wellbeing of a person. So let’s take time to observe and enjoy the clothing design here and now.

The audience will be part of the cultural experience through spectacular show that opens up brand concepts and DNA. Estonian designers always seek for the best innovations and strive for quality in every aspect. Designed apparel is something that lasts, is worth to repair and devise. These are wearables that are meant to be used both daily and in more festive events.

The show of D_O_M is produced by Piret Mägi.

#D_O_M #disainiöö #designisinfashion #TallinnDesignFestival

ANU RIEBERG

DESIGN STUDIO Kollektsioon “Layers of You” (Eng)

The idea behind the collection “Layers for You” is to show a way how everyone could reduce or entirely erase the footprint that comes from fabric leftovers.

With these designs we have only used leftover fabrics. Some are from our previous works and others are from the Belarusian textile factory Orsha Flax.

“Layers for You” is a combination of traditional Japanese design elements and fabrics that have a long history in Estonian culture.

The designs focus on the fundamental idea behind clothing 𑁋 to secure and give warmth. All the pieces have been designed to give extra room for the body and through comfort become one with the wearer. For us it is important to see the clothing as an opportunity but not as definitive form 𑁋 quality over quantity.

Weight 0.1 kg
Categories: ,
Updating…
  • No products in the cart.