E-L 10-21, P 10-19 @ Solaris

villane sall ARRAK “INIMESED” (1966) by Miurio

 130.00

ARRAK “INIMESED” (1966) IN RED GRAPHITE on kahepoolne sügis-talvine villane sall. Salli muster põhineb tuntud Eesti maalikunstniku Jüri Arraku teosel – Inimesed (1966). Originaalmaal: õli lõuendil, 76x61cm, erakogu.

Jüri​ Arrak oli tollal koos kümne teise noorkunstnikuga ühenduse ANK64 liige, mille eesotsas oli kunstnik Tõnis Vint. Need noored soovisid täita omaalgatuslikult lünka nõukogudeaegses kunstihariduses, kus puudus Lääne-Euroopas levinud sürrealistliku, abstraktse ja metafüüsilise kunsti õpetus.

Minu töödes on inimesed oma tegemistes ja vaidlemistes, kõik mu tööd on seotud inimfiguuriga, see kõik on minu ettekujutus ja fantaasia, ma maalin oma terve olemuse ja südamega, mitte moe järgi, minu inimfiguur on 1970. aastatest muutunud märksüsteemiks, see on äratuntav bioloogilise voolava vormi poolest, see on minu arusaam maailmast ja inimühiskonna korraldusest. Minu tööd tegelevad inimestega, nendevaheliste sebimistega. Tegu on modernistliku vormide deformatsiooniga, figuuride taga on tegevus,” selgitab Arrak.

Hoiab soojas ja paitab pehmelt sinu kaela. Kootud pehmeimast neitsivilla ja puuvilla segust ning lisapehmuse saavutamiseks harjatud.

Kogu tootmisprotsess alates lõnga ketramisest, kanga keetmisest või värvimisest, kudumisest kuni ääriste õmblemiseni toimub Itaalias väikeses pereettevõttes.

Müüakse piiratud kollektsioonina. Masinkootud Itaalias.

 

SUURUS

65X190CM,
32x190CM KOKKU VOLDITUNA

MATERJAL

65%  NEITSIVILL
35% PUUVILL
ŽAKAARKANGAS
HARJATUD VIIMISTLUSEGA

HOOLDUS

KEEMILINE PUHASTUS,
TRIIKIMINE KESKMISEL TEMPERATUURIL

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.