A.M. Lutheri vineerivabriku toodang oli üle Euroopa ja ka laiemalt tuntud tänu Londoni partnerite edukale müügitegevusele aga eelkõige muidugi tänu edumeelsele tootearendusele ja veekindla liimi leiutamisele. Vineeri, kui modernismiajastu uue materjali vastu tundsid suurt huvi tolleagsed arhitektid Walter Gropius, Marcel Breuer, Alvar Aalto ja teised. Aga enne jõudmist moodsa mööbli kujundusse oli painutatud vineer juba kasutuses kübarakarpide, tünnide ja kohvrite tootmises. Lutheri vabriku väljapanek Pariisi maailmanäitusel 1900. aastal pälvis Grand Prix, vastavat templit hakati kasutama ka vineerkohvri siseküljel. Kuigi autor teadmata, siis ometi võib painutatud nurkadega reisikohvrit pidada üheks sümboliks eesti tööstuse ja disaini ajaloos.
Uus vana
Sageli on uus asi vähemalt mingis mõttes unustatud vana. Selle projekti inspiratsiooniks on ümarate nurkadega reisikohver aga mõõtude aluseks on tänapäevased vajadused. Sisse mahub 15″ sülearvuti ja märkmik, hambahari ja muud lühemaks reisiks vajalikud esmased tarbed. Moodsa linnanomaadi reisikohver. Samuti võib kohver olla kinketoode ja pakend ühekorraga.
Uus kohver on ka sümboolne kummardus oma ajastu edukale, disaini ja tootearendust väärtustavale Lutheri vabrikule. Vabriku asutaja auks sai kohvri nimeks Alexander.
Arvutikohvrina võib olla sisu vastavalt arvuti mudelile ja kinketootena mingi muu sobiv lahendus. Kinnitused on nahkrihmad magnetlukkudega ja sees on rihm sülearvuti kseerimiseks. Lukkude ja sisu täiustamine veel käib aga saab ka teha erilahendusi, vastavalt soovidele.
TOOTEINFO
Materjal: kask või pähklipuu
Detailid: nahk
Mõõdud: 39 x 28 x 7 cm