E-L 10-21, P 10-19 @ Solaris

kaardihoidja by Precious Plastic Estonia

15.90 

Kas arvad, et see toode võiks sobida ideaalselt Sinu sõbrale või töökaaslasele? Sellele tootele saad osta spetsiaalse kinkekaardi!

Kaarditasku

Värvid: iga toode on erinev ja unikaalne
Materjal: vanad plastikust pudelikorgid

Ülemaailmne mittetulundusühing Precious Plastic on alguse saanud Hollandist ja ühendab entusiaste, kes teevad tavalisest plastprügist midagi uut ja ägedat. Ka Tallinnas asub töökoda, kus plasti kogutakse, puhastatakse, purustatakse ja isevalmistatud masinatega ümber töödeldakse. Kuidas anda 20. sajandi imematerjalile uus elu ja kuidas saavad kogukonnad sellele kaasa aidata?

Precious Plastic Estonia alustas 2017. aasta suvel, kui kolm sõpra otsustasid kokku panna masinad, mille joonised olid leitavad Internetis. Mõte arenes välja plastireostuse probleemi lahendamiseks.

Kas plast on halb? “Ei, oma aja jaoks oli see väga oluline. Meditsiini puhul oli see väga oluline. Näiteks praegu maskid on plastist.  Kindlasti ei ole plast halb, kuid me peame mõtlema, mida edasi teha. Hetkeseisuga kaaluvad plastiku kasutamise plussid miinused üle. Ka alternatiivide korral tuleb jälgida, kas variant on ikka keskkonnasäästlikum.”

Precious Plasticul on plaan teha ka kogumispunktid, et iga inimene saaks oma plastikesemed ümbertöötlemisele viia. Varasemalt on kogumiskastid olnud koolides. Koostöö on olnud ka LUSH’iga. Nõudlus plasti äraviimise vastu on rahva seas olemas, seda tõendab fakt, et paljud inimesed on organisatsioonile ise kirjutanud, et oma plastesemeid neile viia, kuna hetkel puuduvad veel kogumiskastid. Kahjuks ei sobi aga ümbertöötlemisele igasugune plast. Precious Plastic kasutab hetkel HDP (nt pudelikorgid), LDP (tavalised kilekotid), polüpropüleen (LUSH’i pakendid).

Precious Plasticu jaoks on oluline ka inimeste teadlikkuse tõstmine, sest tihti ei pöörata plasti ära visates tähelepanu plasti liigile ja numbrile. Selle saavutamiseks teevad nemadki solidaarsusprojekti nimega Recirculate Plastic. Selle raames korraldavad nad tasuta töötube, kus saab igaüks plasti kohta rohkem õppida ning lausa ise käed külge panna, eksperimenteerida ja kasutatud plastikust uusi asju meisterdada. Rohkem infot leiad sotsiaalmeedias nime all Precious Plastic Estonia.

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.