showroom@estoniandesignhouse.ee | +37254622052

BRUNO / Tootedisaini auhind / Eesti Disainiauhinnad

Taust

Alates 2006. aastast annab Eesti Disainerite Liit välja tootedisaini auhinda BRUNO, millega erialaliit soovib avalikkusele esitleda innovatiivseid, kõrge standardiga uusi tooteid, mis kutsuks eestlasi tarbima kodumaist disaini ning motiveeriks ettevõtjaid kaasama tootearendusse professionaalseid disainereid. Auhind on tunnustus väljapaistvate võimetega disaineritele ja nende koostööpartneritele.

Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja prof Bruno Tombergi järgi. Eesti disaini auhinda on antud välja prof B.Tombergi initsiatiivil ka disainikateedri poolt kaheksakümnendatel. Auhinna trofee, mille autor on Anneliis Aunapuu ja mis koosneb kerast, koonusest ja silindrist, on jäänud samaks.

Alates 2012.a. antakse Eesti Disainiauhindu välja koostöös Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga.  Eesti Disainiauhindade nimetuse alla kuuluvad tootedisainiauhind Bruno; noore disaineri auhind SÄSI; ADC*Estonia graafilise disaini ja veebidisaini auhinnad ja teenusedisaini auhind. Disainiauhindade autasustamistseremoonia toimub Tallinna disainifestivali Disainiöö raames.

Tootedisainiauhind BRUNO

Tingimused 

_Tootedisaini auhind Bruno antakse väljapaistva toote või -tooteseeria eest, mis on valminud kas disaineri enda initsiatiivil, tiimitööna või tootja/ettevõtja tellimustöö tulemusena.

_Hindamisele kvalifitseerub viimase kahe aasta jooksul loodud tootmisvalmis prototüüp või tootmisesse juurutatud tööstustoode või tooteseeria.

_Taotluse disainiauhinna saamiseks võivad esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ettevõtete ja/või alalist elukohta ning elamis- ja tööluba omavate autorite poolt loodud tööd.

_Hindamise objektiks on selgitustega toote foto(d) (www.edl.ee/konkurss). Zürii poolt väljavalitud nominendid pääsevad järgmisesse vooru ja esitavad lõplikuks hindamiseks oma tooted disainiauhindade näitusele. Väljavalitud nominentide tööd pääsevad disaini aastaraamatusse.

Kategooriad

2016.aastast on EDL–i poolt välja antava tootedisaini auhinna kategooriates sisse viidud järgmised muudatused.

Tootedisainiauhinda Bruno antakse 2016.a. välja kolmes põhikategoorias:

PARIM ELUKESKONDLIKU TOOTE DISAIN

PARIM ELUSTIILI TOOTE DISAIN

PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN

Igas kategoorias antakse välja ka eriauhindu.

Auhindade ülene tunnustus ELUMUUTVA DISAINI AUHIND antakse välja kõige suurema mõjuga disaintootele, mille puhul hinnatakse võimekust aktuaalsete kriisiolukordadele lahendusi leida; ette näha tuleviku stsenaariume ja muudatusi ühiskonnas; võimet luua radikaalseid muutusi meie igapäevaellu ja positiivset elustiili muutust. Elumuutva disaini auhinnale ei saa kandideerida; zürii teeb valiku nominentide hulgast.

TOOTEDISAINIAUHIND BRUNO KATEGOORIAD:

 PARIM ELUKESKONDLIKU TOOTE DISAIN

Elukeskkondliku tootedisaini all mõeldakse kodu- ja ühiskondlikku mööblit (sh välimööbel), valgusteid, erinevaid sisustuselemente: tekstiile (vaibad, linikud, pleedid jm); lauaaksessuaare (keraamika, klaas); köögivarustust, vanne jt

 PARIM ELUSTIILI TOOTE DISAIN

Elustiili toote disaini all mõeldakse tooteid, mida saab kanda – rõivadisaini; moeaksessuaare (kingad, kotid, vööd, sallid, mütsid, kindad; ehted; kellad; prillid jm); reisi- ja hobivarustust jm

 PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN 

Insenertehnilise toote disaini all mõeldakse sõidukeid, rattaid jt liikumisvahendeid; tööriistu; meditsiinilisi abivahendeid; sanitaartehnilisi tooteid, aparaate, telefone, arvuteid jt tehnoloogial põhinevaid tooteid.

 

Auhinnafond on 9000 € :

_Bruno trofee ja rahaline auhind 2000 € kuulub tootedisaini autorile või autorite grupile igas kolmes kategoorias:

PARIM ELUKESKONDLIKU TOOTE DISAIN

PARIM ELUSTIILI TOOTE DISAIN

PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN

 

Elumuutva disaini eest antakse välja Bruno trofee ja rahaline auhind 3000 € tootedisaini autorile või autorite grupile.

Eriauhindadega trofeed ja rahalist tasu ei kaasne.

 

_Autor ja tootja saavad õiguse kasutada toodetel ja reklaamis tähist:

Eesti Disaini Auhind  BRUNO /

PARIM ELUKESKONDLIK TOOTEDISAINDISAIN

PARIM ELUSTIILI TOOTE DISAIN

PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN

  

Zürii hindamiskriteeriumid:

–  Innovatsioon, mis avaldub uuenduslikus idees, teostuses või materjalis

–  Funktsionaalsus, mis mõjutab igapäeva elu

–  Kasutajasõbralikkus sh kaasav disain / universaaldisain

–  Ergonoomika

–  Konstruktiivne / tehniline lahendus

–  Keskkonnasõbralikkus ja säästlikkus materjali kasutusel

–  Esteetika

–  Müügi potentsiaal

Zürii:

Zürii on rahvusvaheline. Zürii liikmed on Henning Horn (Saksamaa), Severin Filek (Austria),  Aivar Habakukk (Eesti), Pedro Gomes (Portugal), Veronica Fossa (Itaalia), Harri Koskinen (Soome).

Tehnilised nõuded:

Selgitav tekst – eesti ja inglise keeles kokku ca 150 sõna / ca 1000 tähemärki koos tühikutega. Võib lisada vajadusel pikema selgituse eraldi blokina.

Fotod:

A4 ehk 2480 x 3508, 300dpi.

Või vähemalt A5 ehk 1748 x 2480, 300 dpi

Toote väärtus:

Lisada toote rahaline väärtus (kindlustuse / müügihind)

Kandideerida saab kuni 15. augustini kl 23.59.

 

ESITA OMA TÖÖ!

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.